Jdi na obsah Jdi na menu
 


                  

 VÝLET NA ŠUMBERU S KATKOU, LAROU A ÁDOU 21.4.2010

Obrazek

I když se jadnalo o všední den, neváhala jsemani minutu nad nabídkou procházky s Katkou. Naopak, bylo to úžasné spetření dne. Po práci jsem  naložila Ádu do auta a vydala se k lesům:-) Po cestě jsme se potkali s Katkou a jeli společně na místo určení:-) Svítilo sluníčko, bylo teplo, no prostě ideál.Áda je ještě mimino i když tak nevypadá a tak jsme dali trasu dlouhou 6km. Po cestě jsme potkali spoustu ciklistů, psů, výletníků, takže jsme často trénovali přivolání. Áda to zvládl na jedničku:-) Po cestě jsme se zastavili u venkovní hospůdky a dali si točenou limču a smažák. Áda dostal okurek, ale podle výrazu nic moc mnamka:-) Bylo to moc fajn a moc děkuju holkám za prochajdu. FOTO ZDE

                                                             

Obrazek

****************************************************************

VÝLET K BÍLÉMU POTOKU  SE ZUZKOU A ADONISKEM :-)              5.4.2010

Na velikonoční pondělí se mě nechtělo být doma, a tak jsme se se Zuzkou  domluvily a šly na procházku kolem Bílého potoka. Naštěstí nám vůbec nepršelo. A to, že bylo mokro nás nemohlo zastavit. Adonisek je Ádův dědeček, ale nikdy bych to neřekla. Adonisek je mladíčéék:-) Pejsani spolu čmuchali a hráli si, zatím co já a Zuzka  jsme probraly vše důležité a večkeré novinky ze života. Po cestě jsme potkali páj pejsků,  mloka a spoustu žab. Největší šok měl Áda ovšem z povozu s koňmi. To mě doslova táhl za sebou pryč a já nebyla schopna ho zastavit. Koně viděl poprvé. Snad druhé setkání neproběhne takhle a si neušoupu nožičky při brždění:-) Trasa byla dlouhá cca 7 km a jsem moc ráda, že jsme ji mohli zdolat se Zuzkou a Adonískem. Moc se těšíme na další procházku!!

                                               

Obrazek

FOTO ZDE

*****************************************

                     VÝLET DO ZOO V BRNĚ 2.4.2010

Obrazek

Na tento výlet jsem se mimořádně těšila:-) Byla jsem zvědavá, jak bude Jack a Áda reagovat na "jiná" zvířata. Zuzka dostala na starosti Jacka, já Ádu a Lukášek měl na starost sebe:-) Víc by už asi nezvládl:-) Brněnská ZOO je pěkně do kopce a tak si při výšlapu člověk pěkně " zamaká" a kor, když ho pes vláčí z jedné strany chodníku na druhou, od jedné kleci či výběhu ke druhému. Jack se choval, jakoby do ZOO chodil každý den. Jediný nával radosti, zajímání či vášně v něm probudil pouze pytlík plný piškotů. Za to Áda měl doslova oči navrch hlavy. Největší šok měl, když se zpoza keře na něj vyřítil velbloud. To jsem myslela, že Áda dostává infarkt. Naštěstí se rychle vzpamatoval a velblouda svým hlubokým hlasem náležitě seřval. A to šly zase mrákoty na velblouda. Lekl se a vzal nohy na ramena:-) To Ádu náležitě uspokojilo. Jack vše sledoval s pohledem" mě se to netýká". Pokračovali jsme stále nahoru, minuly nádherný výběh s tygry, velbloudy, lamami, také jsme viděli surikaty, osly, divoká prasata, emu, pštrosy, klokany, zebry, žirafy. Pouze do pavilonu ke krokodýlům, hadům a ještěrkám pejsani nesměli, a tak jsme se vystřídali v hlídání. Následovalo občerstvení ve stánku. Až jsme si náležitě odpočinuli, dali jsme se na cestu dolů k autu. Výlet se opravdu vydařil a všem vřele všem doporučuji navštív tuto ZOO:-)      FOTO ZDE

****************************************************************

             

AGILITY LEOPARDÍ SPECIÁL 13.3. 2010

Tato akce byla dlouho dopředu připravovaná  a já se na ni velice těšila. Byl to nápad Alenky od strakatého komanda. Na starost si nás vzala trenérka Katka a celá akce proběhla pod záštitou výcvikové školy HURIKÁN která se nachází v Českých Budějovicích. Ráno jsem naložila Ádu do auta a vydali jsme se na skoro 3hodinovou cestu. Ale stálo to za to. Byl to dokolale strávený den s úžasnými lidmi a skvělými pejsánky. Jako první šly na řadu štěňátka. Náš Áda ovšem dostal jiný nápad a to v podobě průjmíčku na koberečku. Takže prvně byla očista, větrání a teprve pak zábava. Náš Ádase tam po dlouhé době sešel s jeho bratrem Aferem. Roste z něj krásný flekáček:-) Musím všechna štěnda moc pochválit neb byly velmi šikovné. Náš prcek miluje tunely a všem to náležitě předvedl. Hned po nás šli na řadu dospěláci, aby nám ukázali  jak se to agility vlastně dělá:-) Takže si úplně všichni vyzkoušli různé tunely, kladinu a překážky i kruh. Ovšem bylo vše upraveno pro štěňátka:-) po té šli na řadu páníčci. Jeden dělal psa a druhý psovoda a pak se vyměnili. Byla to neuvěřitelná legrace. No prostě jsme všichni dováděli jako malé děti. Trenérka Káťa je čertík a druhé kolo stále sabotovala. Všem vyhládlo a tak jsme se vydali do restaurace na dobré jídlo a kávu a pak ještě na procházku s pejsany. Přece jen nás čekala dlouhá cesta domů, ale vůůbec nikam se nám nechtělo. Doufám, že bude následovat další taková akce. Určitě rádi pojedeme zase. Největší odměnou je to, že to Ádu moc bavilo a tak jsme se rozhodli v tom pokračovat u nás.

FOTO OD IVA A DENISKY ZDE

FOTO OD TEREZKY ZDE

***************************************************************

BRIGÁDA V ÚTULKU TIBET 6.3.2010

Obrazek

Sobota-velká den pro Ádu, neb jako jediný z našich psů v tomto útulku ještě nebyl.Aby to nebylo Agirkovi a Jackovi líto, jeli jsme tentokrát všichni. Poskládat celou rodinku do mého kombíka nebyla žádná sranda:-) přední linie patřila mě a mé drahé polovičce, zadní sedadla byla osazená posádkou syn Lukášek a Adrenalinek a v kufru trůnil Agirek s Jackem:-) V útulku nás čekalo pálení dřeva a úklid. Já uklízela celý domek kočkám. Zatímco co lidská rasa pracovala, pejsani lítali po celém velkém pozemku. Bětuška spolu s našimi trhači pustila i útulkové pejsky. Byla to zajímavá podívaná. Každý pes, jiná ves. Od prcků až po velké:-) Ale bylo jim moc fajn. Jack s Ádou stále neúnavně běhali ( však jsou to leopardi že:-) a Agirek nejraději okupoval kuchyňskou linku, co kdyby z ní něco spadlo k jídlu a potom ukradl tenisák a hodiny a hodiny si s ním hrál. Po náročné práci jsme naložili naši smečku a jeli na chvíli do čajovny u Tibeťanů do Bučovic. Smečka byla totálně unavená a usnula hned po nástupu do auta. Byl to moc fajn den, a těším se na další strávený v tomto útulku:-)

Obrazek

ÁDA

Obrazek

JACK

Obrazek

AGIREK

FOTO ZDE

****************************************************************

NÁVŠTĚVA  " ESPERÁKŮ" U NÁS A VÝLET ZA   DIVOKÝMI PRASÁTKY:-)

                                               

                                               

Obrazek

 

26.12. k nám na návštěvu dorazila Marie s Martinem s CHS Espero Koro. Vzali sebou mámu našeho Ády Blackynku a sourozence Rota a Afru. Venku bylo krásné slunečné a teplé počasí a tak celé dopoledne dováděli na dvorku a zahradě s Ádou, Jackem a Agirkem. Po obědě jsme se společně vydali na výlet do Libušina Údolí. Je to taková oplocená obora kde žijí divoká prasata a jiná zvířata. Musím naše prcky pochválit. Vůbec se prasat nebáli a dokonce chtěli za nimi. Áda dokonce ukořistil u nich ve výběhu kousek rohlíku :-) Brali jsme s Maruškou tento výlet jako cvičení socializace, neb kolem běhali další pejskové, děti a dokonce kočárky. Byl to moc krásný den :-) Foto ZDE

************* ***************************************************

                 VÝLET DO ÚTULKU TIBET 22.8.2009

                                                            

Obrazek

Vsobotu ráno jsme se nasnídali a hned potom vyrazili na domluvenou brigádu do útulku Tibet. Opět jsme spolu vzali Jacka i Agirka. Natěšeně skočili do auta a mooc se těšili na výlet. V útulku bylo více lidí a tak se mohlo začít pracovat. Bylo potřeba přeskládat hromadu cihel, vybourat futra v ordinaci i v dílně. Také poklidit prádelnu, sklad a ordinaci. Vše se zvládlo. Pejsani si zatím běhali po veliké zahradě a dováděli. Byl to velice příjemný den:-)

                                               FOTO ZDE

                                                          

Obrazek

****************************************************************

                                   VÝLET NA ŠUMBERU 

                                           NEDĚLE 19.7.2009

Obrazek

v neděli jsme se s Jackem vydali k Brnu, konkrétně na Vinohrady, kde jsem měla sraz s Katkou a její Laruškou. Ovšem jsem se dočkala překvapení při nahlédnutí Katce do auta. Kromě Larušky si na zadním sedadle lebedila psí kamarádka Sára a kamarád Foxík.Tak se naše partička, kterou tvořili dva človíčkové a čtyři pejsánci vydala na Šumberu. Tentokrát byla trasa obrácená. Hned na začátku šílený kopec, pak se šlo už dobře. S Katkou jsme se dlouho neviděli a tak jsme  si měli o čem povídat . Jack lítal se Sárou, Laruška a Foxík hlídali moji taštičku s mňamkama. Po cestě jsme potkali další skupinku a tak jsme se spojili a pokračovali společně. Takže konečný počet byl 5 dospělích, jedno miminko Maxík v kočárku a 7 pejsků. Na oběd jsme se zastaviliv malinké hospůdce.Spořádali jsme cofolu, žlutou brču, bramboráčky a tousty. Posilněni jsme se vidali k domovům. Byla to naprosto pohodová procházka a už teď se moc těším na další:-)

                                                         

Obrazek

DALŠÍ FOTO ZDE

*************************************************************

                                 

                         VÝLET ZA PEJSKAMA DO ÚTULKU TIBET

                                                NEDĚLE 22.2 2009

  Už dlouho jsme nebyli v útulku Tibet a tak jsme se rozhodli v neděli vše napravit.Cesta proběhla v pohodě. Snad poprvé Jack naskočil bez přemlouvání a vyhrožování do auta. Těšil se na výlet.V útulku nás už všichni čekali. Naobědvali jsme se a Jack s Agirkem nás přesvědčovali, že právě oni jsou ti nej gaučoví pesani:-) S Pozdravili se s pejsánky, na kočky vůbec nereagovali. Agirek jako vždy zabral tenisák a velikou kost. Po obědě jsme se šli všichni projít. Moc rádi jsme Bětku, Jirku a všechny zvířátka viděli:-)

                                                       

Obrazek

Obrazek

Foto ZDE,omluvte prosím kvalitu, foceno mobilem:-)

**************************************************************

        MARIÁNSKÉ ÚDOLÍ, ANEB VELKÁ PÁTRACÍ AKCE 

                                           NEDĚLE 1.2.2009

 

Už několik dní jsme se těšili na tuto vycházku. V neděli při kouknutí z okna jsem zjistila, že venku sněží, auto je celé bílé a silnice v okolí silničáře ani nevidělo. Tak stačilo odmetat sníh z auta a naložit Jacka:-) 

                                                            

Obrazek

Tentokrát jsem na místo srazíku přijela v čas, zaparkovala a nechala Jacka vyskočit z auta. A to už u mě stála Romča s Pavlem a psíky Sárinkou a Foxíkem. Jako poslední účastník dorazila Pavla se svojí psí parťačkou Shebulí:-) a tak se mohlo vyrazit. První etapa byla po krásné zasněžené cestě. Vše bylo bílé a vládla fajn nálada. Asi po třičtvrtě hodině jsme sešli z cesty a vydali se cestou necestou přes klády a kmeny stromů:-)

Obrazek

Stačila chvilka nepozornosti při brodění v těžkém terénu a Jack si odběhl do lesa. Pískala jsem na píšťalku a volala jako o život. nic. Po chvíli jsme viděli Jacka utíkat pryč. Mezi stromy nás neviděl. A tak jsem se vyzbrojená píšťalkou a mobilem vydala zpět k autu. Cestou , necestou, všude led pod sněhem. No nebudu Vás napínat, hodila jsem drštičku:-) Ale pokračovala jsem dál. U auta Jack nebyl. V tu chvíli volala Romča, že Jacka viděli nahoře u hájenky. A mě tedy čekal opět výšlap nahoru. Než jsem se tam dostala, Jack opět utekl. A tak na řadu přišlo čtení stop. Vlčí chlup, alias Pavel nás výborně navigoval, Jacka nikde nebylo a už jsem se chtěla vydat na další cestu, když Pavla Jacka oběvila. Celý se třásl, nechtěl k nikomu jít. Dokonce nepoznal ani mě(i když v kšiltovce a kapuci by mě nepoznala ani vlastní máma:-)) Následovalo připnutí na vodítko a huráá dál. Pak už jsme si procházku užívali. Krajina byla krásná, společnost úžasná.

Obrazek

Obrazek

Cestou jsme všichni fotili. Musím se přiznat, že jsem byla už mooc unavená, ale šťastná, že se Jack našel.Procházka byla nakonec celkem dlouhá.

Obrazek

A na závěr chci poděkovat všem zůčastněným za pomoc a skvělé čtení stop. Indiáni by na Vás byli hrdí:-)

FOTO ZDE

***************************************************************

            

                  NA ŠUMBERSKÉ SNĚŽNÉ STOPĚ:-)      

                                                           

Obrazek

Na neděli 18.1.2009 jsem byla s kamarádkou Katkou a jejím rr Larou domluvená na procházce. Už předem jsem věděla, že půjde víc páníčků a víc psů. Moc jsem se těšila a neodradila mě ani zima a ani to, že jsem nemohla nastartovat auto. Na místo setkání jsme s Katkou a Romčou přijely jako první:-) Postupně přijížděli ostatní a konečný stav: Já s Jackem, Katka s rr Larou, Romča s kříženci Sárou a Foxíkem,Jana s bíglicí Naty, Zuzka s Martinem s rr Fredym a rr miminkem Šarí, Lukáš, Radek s ohařkou Cherry a Honza s Jančou a jejich pidi kříženkou Rosie a hlavně s MOK Aimee, do které se Jack šíííleně zamiloval a dokonce se na chvíli kvůli ní proměmil v datla:-). Cesta byla krásně široká. Chvíli z kopce a chvíli zase do kopce.Potkali jsme pár běžkařů a také rodin s dětmi, kteří si užívali sněhu a bobovali. Pesani byli stále puštění. Běhali a lítali. Katka nám nic nedarovala a vedla nás cestou necestou. Zledovatělé schody nebylo vůbec snadné zdolat, zvlášť když kolem lítali ti psí šílenci. Vše jsme zvládli bez zranění. Na závěr této vycházky jsme se zastavili v Líšeňském lomu, kde nám psi předváděli dvojitou piruetu na zmrzlém ledě. Krajina vypada nádherně. Jako záběr z Mrazíka:-) Poté jsme se vydali k autům a řádně unavení a hlavně hladoví jsme se vydali k domovům. Už teď se těším na další akci, a jsem zvědavá, co na nás Katka zase vymyslí.

Jinak bych chtěla poděkovat Katce za krásné fotečky. Dovolila jsem si 4 stáhnout. Děkuju:-) Fotky naleznete ve fotogalerii.

                                                             

Obrazek

                                                              

Obrazek

***************************************************************

AGIRKOVA SNĚŽNÁ NEDĚLE

18.1.2009 měl Agirek svoji soukromou vycházku. Jelikož nemůže chodit dlouhé trasy, nemohl jet s Jackem na 6km dlouhou vychajdu na Šumberu. A tak páníšek vzal vše do svých rukou a vydal se na pomalé brouznání sněhem, který Agirek tak miluje.Trasa měla cca 1,5 km a byla na rovince. Agirek dováděl, chytal sníh a byl spokojený, že přes něj pořád někdo nepřeskakuje:-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

***************************************************************

 

                    PROCHÁZKA V MARIÁNSKÉM ÚDOLÍ  4.1.2009

                                            

Obrazek

                                                   Obrazek

                                                  

                                                

Konečně!! Už dlouho jsem se s kamarádkou Katkou a jejím rr Larou snažila domluvit na procházce. Pokaždé do toho něco vlezlo. Jednou mě schvátila chřipka, podruhé nemohla Laruška, protože si rozřízla zadní tlapku. Ráno se mě podařilo nastartovat auto pomocí startovacích kabelů. A to mám novou baterii.Naštěstí to byl jediný záporný zážitek. Kvůli baterce jsem přijela o trochu později na místo srazíku. Katka s Larou a Zdenka s boxerkou Easy tam na mě už čekaly. Autem jsme dojely na parkoviště u Mariánského údolí.Po té už nám nic nebránilo ve vypuštění našich vlkodlaků:-) Pejsani skákali a dováděli, jako by byli bez vodítek poprvé. Trasa byla předem naplánovaná. Vedla přes zamrzlé rybníky, kde se proháněli bruslaři. Jack byl na ledě poprvé a choval se jako že se tam narodil:-) Laruška i Easy lítaly jako pominuté.Po cestě jsme potkalyi skupinku otužilců. Běhali v plavkách aby se zahřáli a pak se namáčeli v mrazivé vodě. brrrrrr a ke všemu dobrovolně. Potkaly jsme všechny možné rasy pejsků. Někteří se chtěli kamarádit, někteří už moc ne.Katka dostala nový foťák od Ježíška a tak fotila všechno a všechny:-) Každopádně to bylo moooc prýma strávené dopoledne a spolu s Jackem holkám moc děkujeme a doufám, že nás příště zase pozvou:-)

Obrazek

                                                            

                                          foto najdete ve fotogalerii:-)

***************************************************************

                    VÝLET DO ÚTULKU TIBET 27.12.2008 

                                                           

Obrazek

Obrazek

Sobotní odpoledne jsme se rozhodli strávit v útulku Tibet. Do auta jsme naložili oba pejsany a vyrazili. Agirek i Jack poznali dům a moc se těšili, až vyskáčí z auta a půjdou se přivítat s obyvateli útulku.Na dvoře už všichni pejsánci čekali . Proběhlo veliké vítání.Posilněni kávou a vánočním cukrovím jsme se vydali pomoci a uklidit kočičí dům. Zrovna v té době byly kočičky nemocné a tak zem byla posmrkaná. Bylo potřeba zamést, umýt zem, uklidit wc, doplnit vodu a granulky. Vše jsme zvládli. Jen Jack se domáhal vsupu do domečku. Ale to jsem nechtěla ryskovat.Pustila jsem ho tam, až byly všechny kočky zavřené. Po té jsme se vydali na čajík. To se ovšem do obýváku vetřel i Agir a Jack.  Moc se jim líbila velikánská masitá kost. Jack si ji vzal i na sedačku:-)Večer jsme se vydali domů.Pejsani i Lukášek byli velmi znaveni a tak nás nepřekvapilo Jackovo a Lukáškovo funění a Agirkovo chrápání:-) Dokonce jsme je nemohli vzbudit. Byli spokojení a tak je vidět, jak rádi do Tibetu jezdí:-)

****************************************************************

         NÁVŠTĚVA PEJSKŮ Z ÚTULKU TIBET 6.12.2008 :-)  

                                                         

Obrazek

                                                             

Obrazek

Sobotní návštěva Bětky a Jirky z útulku byla naplánovaná dlouho, ale rozhodnutí, kteří pejsci přijedou spolu s nimi přišlo až v sobotu. Volba padla na mého oblíbence Rečka šnečka:-) A jako druhý pejsek přijela fenka Sofinka, která je v útulku úplným nováčkem. Vlastně nikdo z nás si nebyl jistý, jak návštěva proběhne. Přece jen Sofinku ještě nikdo pořádně neznal. Musím ovšem říct, že se oba pejsci u nás doma chovali naprosto perfektně. Jsou to doslova posteloví pejsani. Sofinka miluje lidi a hlavně děti. Po vydatném obědě jsme vzali Agirka, Jacka, Rečka a Sofinku a vydali jsme se na procházku na nedaleké pole. Všechny pejsky jsme pustili  a jen jsme koukali jak běhali a skákali.Když už byli dostatečně vyhopsaní, šli jsme domů. Zahřáli jsme se u kávy a pak jeli Tibeťáčci zpět domů. Přece jen je v útulku zvířátek víc a byla potřeba jim dát léky a najíst. Sobota moc rychle uběhla a byl to opravdu velice příjemně strávený den. Bětuš a Jirko-moc děkujeme:-)

                                                   REČEK                

Obrazek

SOFINKA:-)

Obrazek

Fotečky najdete ve fotogalerii a zde: http://aljaskailona.rajce.idnes.cz/tibetunas/

****************************************************************   

             BRIGÁDA V ÚTULKU TIBET 14.6.2008

                                         Obrazek

                                      

Poslední dobou jsem neměla vůbec časík na dlouhé procházky a výlety. Ale tuto sobotu jsme si čas udělali. A rovnou celá rodinka.Doma jsme si dali opravdu brzský oběd, potom jsme naskákali do auta včetně Jackýska a Agirka a huráááá do psího a kočičího útulku Tibet. Jackýsek tam už jednou na návštěvě byl, ale Agirek jel poprvé.Dojeli jsme na místo a po otevření vrat jsem zůstala stát jako opařená. Takovou účast psů a lidí jsem nečekala. Včetně nás tam bylo 11 lidí a 15 psů. A to ještě přijeli další 2 lidé se 2 pesani po nás.Všichni pejsci, včetně útulkových  pobíhali po dvorku a po zahradě. Hráli si a dováděli. Stavěla zídka, nahazoval sloupek, proběhl generální úklid v kočičích kotcích včetně položení nových koberců, také proběhl úklid a dezinfekce psích boud a kotců. Pár lidí také čistilo cihly na prodloužení  zídky. Spolu s probíhajími pracemi pán domu slavil narozeniny a tak pro všechny bylo připraveno občerstvení. Agirek vždy našel oběť, která mu házela tenisák. Lítal celý den a tak není divu, že při odjezdu domů i s Jackem spali jako zabití. Normálně nás v neděli ráno budí kolem sedmé hodiny ranní že chtějí jídlo, ale tuto neděli je manžel musel  dopoledne v jedenáct vzbudit :-) Fotky s této akce najdete ve fotogalerii.nebo zde   http://aljaskailona.rajce.idnes.cz/utulek/#

                                                        

Obrazek

Obrazek

****************************************************************    

                                 PSÍ VELOKONOČNÍ PROCHÁZKA:-)

                                                           

Obrazek

Je pondělí ráno a já právě dostala výprask od manžela a syna.Rozdala jsem dobroty a šla se navlékat do teplého oblečení, abych se mohla vydat na cestu autem do Brna, kde jsem měla sraz s bandou lidiček a psů:-) Znala jsem pouze Katku, a tak jsem měla trochu obavy co bude následovat.Jackýsek byl po cestě naštěstí hodný a přeskakování na přední sedadlo si tentokrát odpustil.S Katkou jsme dojeli na místo jako první. Srázek byl u Velké Klajdovky v Brně Líšni. Postupně dorazili ostatní. Konečný počet byl osm psů a sedm lidí. Katka s RR Laruškou, Romča s RR Berinkou, Hanka s RR Fame, Dita s Deisou, Ema s howavartem Kardýskem a Romana s kříženci Foxem a Sárou .No a jako poslední já s Jackýskem:-) Vyzbrojeni taškami a baťohami jsme vyrazili na 13 km dlouhou cestu. Ta vedla hlavně lesem. Pesani spolu náramně dováděli. Byli doslova v sedmém nebi. Sem tam někkterý přiběhl pro mňaminku. Jediný rušivý element byl běžec. Chvíli jsme přemýšlely, zda nemáme pustit ty naše trhače, že by si třeba ten běžec udělal svůj rychlostní rekord, ale při představě jak je pak hledáme to bylo zamíntnuto:-)Malou přestávku jsme si udělali na vyhlídce Hornek. Zde roběhlo focení a pak huráá dál. Mířili jsme do Mariánského Údolí. Tam mě Jack velice překvapil. Jako první vlítnul do vody a to i přes to, že vodu kromě pití nesnáší. Po vodním osvěžení jsme pokračovali na Muchovu Boudu.Tam jsme si dopřáli menší osvěžení a svačinku.Cesta dále pokračovala kolem Líšeňského lomu.Z lomu jsme pomalinku pokračovali kolem hřbitova k Velké Klajdovce. Pesani stále lítali:-)Nebyli vůbec unavení.U Klajdovky jsme nasedli do aut a rozjeli se k domovům.Musím moc poděkovat Katce a vůbec všem zůčastněným za tento výlet. Byl to naprosto skvělý den!!!!

                       Obrazek

****************************************************************

NEDĚLNÍ  PROCHÁZKA V   KOHOUTOVICÍCH  10.2.2008  

Dopoledne jsem s Jackem trávila na výstavě.Tam musel Jack chodit na vodítku. Byla tam také Alča s leopardem Sannym. Doprovod nám dělala kamarádka Katka s fenkou RR Larou. Na všech třech bylo vidět, jak moc by chtěli běhat a dovádět. Tak jsme jim přání splnili. Od výstaviště jsme jeli na Katkou vybrané místo. Jeli s námi i naše polovičky. Takže skore bylo 6 lidí a 3 pesani:-) Po zaparkování v městské části Kohotovice jsme se vydali do lesíka. Cesta byla krkolomná a na cestičce bylo bláto, které pěkně klouzalo. A tak jsem i přes protest manžela Jacka pustila. Byl jako letadlo. S Laruškou a Saníkem se předháněli a doslova lítali. Bylo vidět, jak jsou šťastní. Na konci lesíka se nám rozprostřel výhled na pole a další stromy v dálce. Nikde žádná silnice. Zatím co pánečkové a paničky nastavovali své tváře sluníčku, pesani hráli hru " kdo bude mít jazyk více na vestě" :-). Tuto soutěž vyhrál Jack. Cesta zpět vedla do prudkého kopce. Páníčkové se nechali vytáhnout psy, zatím co paničky v polovině kopce přemýšlely, zda nemají zavolat záchranáře aby je vynesly:-) Na parkovišti jsme se rozloučili s Katkou, Larou a Davčou. Saníkovci a Jackovci se vydali směr restaurace, káva a papání. Byla to moc pryma procházka a doufám, že si  ji zopakujeme. Děkuju všem!!

Obrazek

Obrazek

****************************************************************

     

       VEČERNÍ PROCHÁZKA U PÁLAVSKÝCH VRCHŮ :-)

                                                            

Obrazek

Je sobota 26.1.2008 a já se s drahou polovičkou rozhodla, že si uděláme vycházku s pejsanama. Zabalila jsem psí báglík,  nachystala foťák, mnaminky  a huráá na výletek.Cesta byla hodně bahnitá a tak netrvalo dlouho a nohy jsme měly těžké a obalené bahnem. Agirek si po cestě lehl do pochybného potůčku( asi močůvka), dále se mu zalíbila bahnitá kaluž a jako hřeb sebou třískl do potoka. Ale havní je, že byl spokojený. Až jsme byli dostatečně daleko, pustila jsem i Jacka. Poslouchal na pískání píšťalky a bylo to fajn.Pak ale ucítil zajíce a bylo vymalováno. Běhal po polích sem a tam a zase tam a sem.Ono totiž na poli bylo vícero ušáků. Naštěstí se nám podařilo létajícího Jacka polapit a cestu k domovu šel na vodítku pěkně u nohy.Domů jsme se vrátili unavení a zablácení. Ale pejsánci byli spokojení. A o to tady jde:-))

Obrazek

**************************************************************

 PROCHÁZKA V PARKU U ANTROPHOSU A VÝCVIK  NA VÝSTAVU

                                           

Obrazek

                                                                 

 Už pozítří se chystáme na první psí výstavu.Pro mě i Jacka to bude premiéra.Domů z práce jezdím za tmy a tak kvůli potřebnému výcviku jel Jack se mnou do práce.Jack je živý pes a tak jsem ho musela patřičně unavit před nastávajícím cvičení.Naštěstí hned u práce máme krásný park který vede kolem řeky.Všude stromy a klid.V létě je tam hodně ciklistů a běžců.Teď v zimě  je  tam ticho.Jackovi se tam moc líbí.Dokonce s námi šel i páneček. Užili jsme si krajiny.Po procházce jsme cvičili běh dokruhu na výstavním vodítku.Netrénovali jsme poprvé a tak už Jack celkem věděl o co jde.Běhala jsem já i manžel.Příjemně unavení jsme se vrátili do práce.

                                                          

Obrazek

**************************************************************

     

                                                         

   VÝLET DO MĚSTA KUNŠTÁT A JEHO OKOLÍ  25.12.2007

Na štědrý den jsem se se sestrou domluvila, že hned druhý den naložím svoji drahou polovičku,syna a oba pejsany do auta a přijedeme na návštěvu. Hned po obědě jsme vyjeli. Cesta netrvala dlouho. Celá sestřina rodina už na nás čekala před domem. Všichni jsme byli zvědaví jak proběhne seznámení Agira a Jacka s jejich rok a půl starou fenkou pyrenejskýho horskýho psa Bernadetou. Jackovi se mooc líbila:-). Celý den trávili spolu. Prvně běhali na zahradě.  Agirka zajímal jen veliký kopací míč. Vyžadoval kopání a házení. Bylo tam dost lidí tak jsme se pěkně střídali:-). Pak jsme se vydali vyzbrojeni mňaminkama na procházku kolem lesa.  Agirek šel bez vodítka ale Jack i Berny byli raději připoutáni.  Když byli spolu-byli jako v transu.  Manžel po cestě Jacka trochu cvičil. Hlavně chůzi u nohy. Uděli jsme se okruh a pak šli zpět. Pejsánci zůstali na zahradě a lítali až do večera.  Páníčci si dali čajík a cukroví. Večer jsme se vydali na cestu k domovu. Agirek i Jack byli pěkně unavení a spokojeně v autě usnuli. A když usnul i syn Lukáš a bylo v autě ticho-to bylo úžasný!!!:-)

Obrazek

Obrazek

**************************************************************

 VÝLET DO OKOLÍ  HRADU LANDŠTEJN  24.11.2007

                                                      

Obrazek

Tento výlet byl domluven už dlouho dopředu. Šlo o akci které se zůčastnilo více psů.Sraz byl o půl jedenácté pod Hradem.Ale přijela jsem pozdě.Po cestě bylo hodně objížděk.V Třebíči jsem měla sraz s jednou majitelkou leoparda a k hradu  jsme pokračovali společně.U hradu byl sníh a venku byla zima.Už na nás všichni čekali.Trasa byla naplánovaná a tak jsme šli.Okolí bylo kouzelné jen jsem nebyla nadšená z toho že musel jít Jack na vodítku.Táhl jako tažný kůň a mé ruce byly na zem jako ruce orangutana:-) Naštěstí jsem den předem koupila psí ohlávku a tím jsem Jackovi znempříjemnila pohyb.Ale asi za půl hodiny to bylo  Jackovi jedno a zase táhl.Cca po dvou hodinách jsme se vrátili k autům.Naložili jsme pejsánky do aut a vyjeli k restauraci, kde jsme měli zamluvené místa.Jack zůstal v autě. Já si dala smažák a čaj.Byli jsme promzlí až na kost.Po příjemném  posezení jsme se vydali směr domov.Já unavená a Jack jako vždy plný síly:-)***************************************************************

VÝLET V OKOLÍ  NOVOMLÝNSKÝCH  NÁDRŽÍ

                                                        

Obrazek

Jednou v neděli se mě Alča zeptala co zrovna děláme.Moje odpověď byla: nooo nic moc:-) a tak Alča navrhla, že přijede i s manželem a oběma leopardama na návštěvu a že půjdem někam na procházku. Jak přijeli šli jsme na procházku. Přešli jsme celou vesnici a vydali se hledat "naši vodu". Nápad chlapů byl jít přes pole. Ale ouha- za polem potok. Co teď. Vracet se nám ještě nechtělo a do vody taky ne. Tak jsme společně s Jackem, Sannym a Faraem  hledali mostík nebo lávku. A huráá našli!  Přešli jsme potok a pokračovali dál. Cesta nás vedla krásnou krajinou podél Novomlýnských nádří tzv. Mušovských jezer. Faraonek si párkrát skočil zaplavat. Jack a Saník si smáčeli jen packy a jejich výraz říkal- tss copak jsem nějakej  retriever abych tam lezl? Vždyť je to mokrý :-) Cesta byla dlouhá a tak z procházky byl vlastně takový výlet.  Myslím , že jsme si to všichni užili. Doma jsme si dali čajík a párky a pejsani dostali vodu a mňaminky. Zasloužili jsme si to všichni. Určitě se tam na jaře zase vypravíme.

**************************************************************