Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

HOKYHO MEMORIÁL II aneb COURSINGOVÝ SPECIÁL PRO LEOPARDY

4.-6.6.2010

Na tento víkend jsme se obzvláště těšili, neb to měl být víkend "plný" leopardů.

V pátek jsme naložili auta a hned po obědě vyrazili směr Slavětín. Jako první jsme měli domluvenou prohlídku Slavonického podzemí. Netušila jsem, co nás čeká:-) Při vstupu jsme dostali vysoké holínky a pláštěnky a bylo nám vysvětleno, že celou dobu půjdeme vodou a úzkýma chodbičkama. Bála jsem se co Jack a Áda. Ale nebylo cesty zpět a tak jsme se skupinkou leopardů vyrazili a musím říct, že jsme si to všichni náležitě užili. Páníčci i pejskové:-) Po prohlídce "leoparďáci" zapozovali na společnou fotku a pak huráá ubytovat se:-)

poza.jpg

 

Po ubytování jsme si dali večeři, pak šli na procházku a unavení padli do postele.V sobotu nás totiž čekal velmi důležitý den.  Měli jsme závody pro louisiánské leopardí psy. Tohoto setkání se zůčastnilo 31 leopardů a z toho 24 leopardů závodilo. Náš Jack v tomto závodě obsadil 4.místo ve třídě PSI-AMATÉŘI a Áda obsadil 3.místo ve třídě PSI-PUPPY. Dostali krásné diplomy a ceny:-):-)

ceny.jpg

Odpoledne bylo vyhlášení a pak odpočívání a procházky. Večer odjel manžel, syn Lukášek a Jack domů a já s Ádou ještě zůstala do neděle na závod MSC. Večer a část noci proběhla s úžasnou partou lidí u hry Activiti. Kdo ji nehrál, jako by nežil:-)Na nedělním  závodě Áda opět získal 3.místo:-) Potom jsme uklidili a huráá domů. Už teď se těším na příští akci:-) A tady fotečky jak to klukům běhalo:-)

ada-beh.jpg

jack-beh.jpg

************************************************************************************************           

 COURSING POD KUNĚTICKOU HOROU 27.2.2010

Obrazek

  

Konečně se počasí umoudřilo a tento dlouho očekávaný coursing se mohl uskutečnit.Ráno jsem naložila Ádu a Jacka a vyrazila pro kamarádku Zuzku, která byla jmenována jako: " držka psa". Není to jako že je držka, ale jako že bude držet psa-Jacka:-) Na místo určení jsme díky moderní technice navigaci dojeli brzy. Přihlásili jsme se a čekali na další lidičky. Z naší " leopardí komunity " jsme se sešli v sestavě: Ilona, Zuzka, Maruška, Monča, Deniska a Ivo a pejskové Adrenalin, Afra, Jack, Sísa a  Abinka. Všichni byli přihlášeni do začátečníků. Jack běžel jen jeden běh, neb ho nějaký kus igelitu nezajímal. Sísa na tom byla stejně. Čest lovců leopardů zachránila šílená Abinka, Afruška a Áda. Počasí nám přálo a sluníčko nás pěkně prohřálo. Krásným zakončením dne bylo posezení na zahrádce u hospůdky:-)Domů jsme jeli příjemně naladěni a pejsani totálně unaveni:-)

                                                             

Obrazek

ADRENALIN a AFRODITA ESPERO KORO

 

VÍCE FOTEK ZDE

******************************************************************************************************

 VÁNOČNÍ SPECIÁL MSC 27.12.2009  V  JAMNÉM U PÍSKU :-)

Na tuto neděli jsem se moc těšila. Brzy ráno jsem naložila Jacka a Ádu a vydala se směr Brno, kde už na mě čekala Katka s Laruškou. Sice nás čekala cesta delší než 200km, ale to nám vůbec nevadilo.Áda byl cestou moc hodný, Laruška také, zlobil jen Jack a Katuška:-) Kolem půl desáté jsme dojely na místo.Přihlásily jsme se a vyvenčily pejsany. Chvíli po nás přijela iMaruška s Martinem a psí mámou Blackynkou a sourozenci Afrou a Rotem. Pak už to byl fofr. Jako první běhali psí miminka. Byl to úplně první Ádův běh. Měla jsem obrovskou radost, když se Áda za tím střapcem rozběhl. Pak běhali ostAtní pejsani. Jack svůj první běh běžel s leopardí krasavicí  Sísou. Tento běh moc nevyšel, neb travička byla důležitější. Pak běžel druhý běh Áda a běžel nádherně. Druhý Jackův běh dopadl také pěkně. Tentokrát mu partnerku dělala kamarádka RR Laruška. A jelikož je Laruška profík, vedla Jacka po dráze naprosto úžasně. Laruško děkujem!!! A tak si Jack vyběhal 10. místo ve velkých psech nechrtích plemen. A náš malinký Áda si vyběhal 3. místo v kategorii nechrtí plemena- baby :-) Kluci moji moc gratuluju!!! Jinak chci mooc poděkovat Marušce, Martinovi, Ivovi, Denisce, Monči s Katce za neustálou pomoc při držení, vykládání, nakládání pejsanů do auta a z auta. Bez vás bych tam stála ještě teď a špekulovala, jak to udělat:-) A velké díky patří Barče a ostatním organizátorům a sponzorům!! foto ZDE 

                                           

Obrazek

Obrazek

                                                                                                                                   

           ********************************************************************************************

               COURSING V MEDLÁNKÁCH 28.9.2009

                                                      

Obrazek

Toto datum sice patřilo pondělku, ale byl svátek a tak nám nic nebránilo zůčastnit se courcingu v Brně na letišti v Medlánkách. Tuto akci organizoval  Brněnský Coursing Club. Na tuto akci jsem se obzvlášť těšila. Bylo nahlášeno sedm leopardů , ale bylo jich osm!! Náš Jack, Saník, Bloxinka, Farao, druhý Jack, Oliver, Ája a nejmladší člen smečky- čtyřměsíční André:-) Moc ráda jsem všechny viděla. Počasí nám přálo. Bylo pěkně slunečno a teplo.I když náš Jack neběžel ani jeden běh celý, bylo vidět jak moc je spokojený. Dokonce krásně poslouchal. Jak na přivolání tak na ostatní pokyny reagoval rychle a jakoby celý život nedělal nic jiného, než cvičil poslušnost:-) Těšíme se na další akci:-) foto ZDE

**********************************************************************************************************

                                   

                            MSC COURSING CAMP 1.-8.8.2009

                                                                

Obrazek

V pondělí jsme se s Jackem hned po obědě vydali směr Slavětín u Slavonic. Konal se tam totiž víkend plný vylomenin a programu pro naše čtyřnohé miláčky. Po cestě jsem se napojila za kamarádku Alenku se kterou jela sestřenka Evička alias Jindřiška:-) a jejich poklady Farao, Asta a Bloxinka. Cesta proběhla v poklidu. Po příjezdu následovalo ubytovaní a po té seznamování s dalšími účastníky zájezdu:-) Strávili jsme tam tři dny a bylo to  skvělé. Jacka bohužel obrany nenadchly, ale cousingový běh ho naprosto uchvátil.Stihl hned dva a musím říct, že tentokrát byla trať opravdu náročná. Vedla i vysokou trávou a vodou. Na agility jsme se také jen koukali. Za to jsme se seznámili se spoustou nádherných pejsků a poznali spoustu skvělých lidí. Já si vyslechla přednášku o Agilitách- a musím říct, že to opravdu není žádná sranda.Také jsme byli na výletě naSamorostech a je opravdu neuvěřitelné, jaké tvary stromů a větví lze najít. Byli to mooc příjemně strávené chvíle!!!Domů jsme se vraceli ve středu plni jen těch nej dojmů:-)

Obrazek

Obrazek

***********************************************************************************************************

 

                              BCC- MEDLÁNKY  17.2.2008

Obrazek

Dnešní nedělní coursing není tak daleko jako ten sobotní, ale i tak jsme málem nestihli přijímku.Opět s námi jel i Agirek. Pasovali jsme ho na Jackovu roztleskávačku:-) Tentokrát byl trénink na letišti a tak auta musely zůstat stát na parkovišti. Už od rána nebyl Jack ve své kůži. Já se moc těšila. Vždyť v sobotu to Jackovi tak šlo. Ale Jack  furt fňukal a pořád sebou šil. Při první běhu se na střapec ani nepodíval. Otočil se a utíkal počurat bednu patřící obsluze navijáku. Při náhradním běhu jsem se snažila běžet s ním, ale Jack kolem mě poletoval jako letadlo. Za to může asi ta přistávací plocha, která byla hned vedle. Bylo to pro mě velké zklamání. Ale prý to budou špatné erupce na slunci:-) Agirek nám jako předchozí den asistoval. Agirek i Jack se tam seznámili s Astičkou- novou posilou Saníka a Faraonka. Je to krásná holka:-)Oběma se líbila. A  ke všemu jí hned její první coursingový běh tak šel!! To by byla partie:-) A tak slovo dalo slovo a druhý běh běžel Jack s Astičkou. Věděla jsem, že by sám neběžel. Nakonec to dopadlo tak, že Astička lovila střapec a Jack Astičku. Astička ulovila střapec, Jack Astičku a Agirek je povzbuzoval štěkotem.  Na konci jsme vyškemrali střapec, na takové to domácí běhání:-) Už mám plán tak uvidíme jestli se zadaří. Já doufám, že ano. Na coursing totiž jezdí skvělá parta lidí a psů, a já doufám , že se s nimi budem i nadále potkávat:-)

                                                        

Obrazek

                                                            

****************************************************************************************************

                                 MSC-RADSLAVICE 16.2.2008 :-) 

                                                          

Obrazek

Je šest hodin ráno a manžel mě láká z postele.Prý už je čas. Jenže já mám sobotu a chci spááát. Ale potom jsem si uvědomila, že vše byl můj nápad a tak jsem vyskočila. Honem káva, koupelna, obléknout. Do kombíku naložit Agirka, Jacka a syna Lukáška, kterého jsme cestou vyložili u babičky:-). Ke dráze v Radslavicích jseme dojeli včas i když cesta po dálnici v chujavici s téměř nulovou viditelností byla hrozná. Po přihlášení Jacka na běhy jsme se šli s oběma psy projít. Sice svítilo sluníčko, ale byla neuvěřitelná zima.I přes rukavice mě málem během minuty upadly prsty.S Jackem jsme tentokrát byli přihlášeni na dráhu pro miminka a neběhavce. První běh Jack vůbec nebral.Střapec byla nejméně zajímavá věc.  Druhý běh Jack střapec zaregistroval a kousek  za ním běžel.Ale pak ho zase nezajímal. Třetí běh následoval v páru. No joo když ten střapec není vůůůbec zajímavý pokud vám po boku běží další psí střevo.:-) Tak zase nic. Tak jsem koupila párek, vyškemrala igelitový pytlík..Šup párek do pytlíku, ještě udělat dírečky a hurá škádlit Jackouška. A ono to zabralo. Čtvrtý a to poslední běh Jack běžel za střapcem celou dráhu. A to sám!!!! Nejlepší odměna pro mě!! Samo, že Jackoušek ten párek dostal. Agirek nám spolu s pánečkem držel palce.Všude s náma chodil.I když Agirek neběhal, moc se mu tam líbilo. Asi jako jedinému nevadila ta strašná zima. Užíval si lidí, procházek a také psů. Choval se jako štěňátko.Byl to velmi úspěšný den. 

                                                              

Obrazek

      

Obrazek

Za fotečky velice děkujeme kamarádce Katce a Larušce:-)

             

****************************************************************

JUHŮŮŮ-tak už jsme oficiální členové SDRUŽENÍ MORAVSKOSLEZSKÉHO COURSINGU:-) . Jack se musí moooc snažit. A pokud mu to půjde , možná si vyběhá i licenci:-)

***************************************************************

                             PO ROCE NA STEJNÉM MÍSTĚ

Další coursingová akce byla hned celovíkendová. Nesla název  PO ROCE NA STEJNÉM MÍSTĚ a konala se 19.-21.října ve Slavětíně u Slavonic.Řekla jsem si , že třeba tentokrát to bude s Jackem lepší.V pátek odpoledne jsme se ubytovali v penzionku který zamluvila Alča.Vyvenčili se pejsánci a jelo se na večeři.V plánu byla stezka odvahy ale bohužel pršelo a tak se pochopitelně večerní program zrušil.Po večeři zase procházka a pak hurá spánek.Bylo nutné načerpat síly na druhý den.V noci sněřilo a mrzlo. Aspoň nebylo tolik bláta. Dopoledne jsme šli  na procházku po lese. Jack, Sanny a Faraonek museli jít na vodítku. Byli jsme ve vojenském objektu a přece jen jsme nechtěli ryskovat zranění o ostnatý drát. A po vycházce hurááá na trénink. První běh běžel Jack sám . Střapec ho ovšem nezajímal. Zdatně s ním běžela Alenka ale v půli dráhy to už Jacka nějak nebavilo. Co teď? Byla moje otázka. Proběhla domluva že druhý běh poběží Jack se Sannym a Faraem. A to bylo něco!!Jack Saníka miluje. Jakmile byl dán povel tak všichni tři vystřelili jako rakety. Byl to úchvatný pohled. Jack se snažil držet Sannyho a tak ze sebe vyhal co mohl. Povedlo se!! Jack poprvé zdolal celo dráhu! Ten den měl Jack čtyři běhy. Večer jsme znavení a zmrzlí opět navštívili restauraci. V penzionu dostal i Jack najíst a opět spánek. V neděli ráno jsme si zabalili věci a jeli na poslední trénink. Jack zase běhal se Saníkem. Bylo vidět jak velikou radost Jack z běhu má. Moc se těším na příští akci a tak nějak doufám, že Jack poběží sám a za střapcem. On totiž Jack zatím neběhá coursing ale Sanyng:-)) Místo střapce Saník. Jelikož žádný učený z nebe nespadl -tak si z toho nedělám vrásky:-)

Obrazek

*******************************************************************************************************

 

                     JACK A TRENINK BRNO 10.června2007

Od kamarádky Alči, která je také hrdou paničkou dokonce dvou leopardů jsem slyšela o závodění psů-tzv. coursingu.Věděla jsem, že běhání leopardy velice baví a slovo dalo slovo že to s Jackem také zkusím. Jednou jsem náhodou na brněnských coursingových stránkách četla, že se chystá trénink v Brně. Proběhla telefonická domluva. Ta zněla že Alča přijede i s manželem a oběma leopardy do Brna a od tam pojedeme společně na Panskou Líchu-což bylo místo konání. Jack měl velikou radost z kamarádů Sanníka a Faraonka. Po přivítání jsme čekali kdy na nás přijde řada.Jack jako nováček měl poprvé běžet sám. Ale střapec ho vůbec nezajímal. Druhý běh běžel se Saníkem ale také fiasko.Odjížděla jsem s pocitem zklamání.Ale řekla jsem si že to nevzdám.

Obrazek

***********************************************************************************************